rafi07082010 [IKF].jpg

חתירה על - STEALTH EXPRESS
נכתב ע"י אריק אברהם   
ראשון, 05 יולי 2009 20:38

תגיות :Kayaks | Reviews | SOT

stealth express 

כבר תקופה ארוכה שאני חותר, מדווש או חות"ש על האדוונצ'ר שלי  ומתאמן לתחרות וכמו רובנו חולם בלילות על המפלצת שלוקחת בוודאות את התחרות יודע בדיוק על מה היא עולה ובדיוק מאיפה יכנס הג'נצ.
לפני שלושה חודשים מציע לי אייל אברו לחתור על קיאק STEALTH בתחרות ונענה מצדי באין בעיה  אני נרשם לתחרות כחלק מצוות  לחיים STEALTH

כשמתקרב מועד התחרות אנו מסכמים שאני עובר להתאמן על הקיאק ומכל מיני סיבות ( האמת  האשם תמידלא בא לי לבזבז זמן ים ואת הנוחות והביטחון שיש לי על האדוונצ'ר )  והדבר לא יוצא אל הפועל.
שבוע לפני התחרות  מתחילים החששות מה יהיה ,מדברים על ים עובד, לא חתרתי על הקיאק הזה לפני זה ,אני לא מכיר את הציוד האלקטרוני  ,אין לי מספיק מקום לחכות, אני רגיל לדווש, מרחקים כאלו בחתירת ידיים בלבד מעולם לא עשיתי וואלה לא יודע,טלפונים מחברים  המוםלבדוק אם לא נשתבשה עליי דעתי הרי עם ההובי אני טיל בליסטי במים ומקבל דוחות על מהירות מופרזת, ועוד כל תרוץ אפשרי שמטריף לי את המוח ומתחיל לחפש תירוצים לחזור לאדוונצ'ר המוכר והבטוח.
יום רביעי מפגש היכרות באודים אצל רביב עם צוות Stealth המתהווה (אחלה חברה שהולכים להפציץ בדוחות בתקופה הקרובה)
אייל מביא דוגמיות של דגים בכדי שנוכל לדעת איזה גודל צריך לתפוס    מתפקע
http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=19117836&alid=583351&uid=6C2A2C9B978F47BDB515A787F743497D&AlbumIsOpen=

מצייד את החברה בלייקרות ומעילי רוח מגניבים של Stealth כיאה לצוות רציני
יום חמישי  הזדמנות אחרונה להתחרט מגיע  לאייל לבדוק את הקיאק בפעם הראשונה  ומחליט שלא חשוב מה יהיה  אין יום יותר מתאים מאשר יום התחרות וים עובד בכדי לבדוק אם הוא לא רק יפה אלא גם שווה (וחוץ מזה אם אני מגיע בלי קיאק על הגג יהיה מקום להביא את הזכייה בנוחות ).
שישי לפנות בוקר מגיע וים של קיאקים מסודרים על קו המים מראה פשוט מדהים, ים שעובד יפה והמון חברים בהתרגשות שמאפיינת יום כזה.
פוגש את אייל אברו ,רביב, דן ויאיר מזוודים את הקיאקים במהירות שיא פשוט דוחפים את כל החכות לתא הקדמי (לא דומה לשום דבר שאנחנו מכירים מקיאקי הפלסטיק שלנו זה בנוי נכון ונוח גם לגישה גם לאחסון ולשליפה)והקיאקים ניראים סוף הדרך ומרכזים עניין רב בקרב החברים שבאו לבחון מקרוב את היפיופים עם הברק שמאפיין את הצביעה של הפיברגלאס.
http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=19117808&alid=583351&uid=6C2A2C9B978F47BDB515A787F743497D&AlbumIsOpen=
 
האות לתחילת התחרות ניתן כל הקיאקים נכנסים למים ורק צוות Stealth ממתין ,אני באטרף  עצבןמה קורה.
אייל  מדווח שרביב הלך לחרבן, 15 דק' עוברות ואני  עצבןכבר בטירוף חייבים לצאת אבל רביב עדיין עסוק ביציאה מסוג אחר, תלונות קשות ביותר אל מנהל הצוות מר אברו שעיכוב נוסף  paddle paddle paddle יגרום לתוצאות בלתי הפיכות והוא מחליט להשאיר את דן לטפל ברביב ולהוציא את המטורף למים לפני שיהיה אסון אתה בסדר.
היציאה אל המים גלים גבוהים אני מפוצץ באדרנלין מההתרגשות ועובר את הגלים בקלילות מדהימה
http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=19117818&uid=6C2A2C9B978F47BDB515A787F743497D&alid=583351&noresize=1&AlbumIsOpen=False
החתירה מהירה והכלי פשוט חותך את המים 40 דק' חתירה ואנחנו מדביקים את החותרים הראשונים שיצאו אל המים רוח גבית עוזרת והחתירה מפתיעה בקלילותה ואנחנו משייטים בקצב של 8-9 קמ"ש למרות גרירה של דמויים של X RAP . זמן קצר אח"כ מדביקים אותנו דן ורביב ואייל גאה ומתמוגג  מהמראה של הצוות המאוחד.

הדייג מהקיאק:
נתחיל בזה שהישיבה בקיאק נוחה מאד, אבל מאד , גם בחתירה וגם בדייג המושב עמוק מספיק בכדי לתת תמיכה נוחה ומצד שני אין שום הפרעה לשבת עם רגליים משני צידי הקיאק או אל צד אחד של הקיאק בכל התנוחות הרגשתי נוח מאד ובפעם הראשונה גם בישיבה על הצד הרגשתי יציב ובטוח היציבות של הקיאק פשוט פנטסטית ומאפשרת דייג בכל סגנון כולל ישיבה על הצד וג'יגג'וג אלים  ללא בעיה.
http://www.pic.co.il/UserPicPopup.asp?pid=19117828&uid=6C2A2C9B978F47BDB515A787F743497D&alid=583351&noresize=1&AlbumIsOpen=False

הקיאק בנוי משלושה תאים נפרדים חלוקה אשר תורמת לא רק לבטיחות מקסימאלית במקרה של פגיעה בגוף וחדירה של מים לקיאק כיוון שכל תא הוא נפרד (להבדיל מהקיאקים של רובנו שבנויים מחלל אחד, מניסיון אישי כל הקיאק התמלא במים הפך  לצוללת וללא עזרתו של שלמה והמנוע הסוף היה  טיטניק) אלא גם לנוחות בתפעול הציוד שמוכנס לתאים ולא בורח בכל גוף הקיאק ואי אפשר להגיע אליו.
את זמן התחרות ניצלנו עד תום ולא וויתרנו על אף דקה בכדי לנסות לזכות בתחרות למרות שהחברים מהמעמקים  סרבו  דופק את הראשלטעום אף לא פעם אחת משלל המטעמים שהבאנו מהבית כולל פיתיון בדמות מליטה ענקית שיכול היה לזכות בתחרות בעצמו.
בשעה 11.00 אחרי שמזמן כולם כבר החלו לחתור ליציאה החלטנו לחזור בכדי להגיע בזמן לסיום התחרות תוך כדי גרירה של X RAP  מצידי, ומליטה ענקית על ידי אייל חזרנו רכובים על גבי הסוואלים חזרה אל החוף במהירות שהגיעה לעיתים גם ל12 קמ"ש ותוך 40 דק' אנחנו 500 מטר מהחוף.
 
חוברים ליאיר ישורון התותח שחותר על גיגית ענק בצורת ביג גיים (כל הכבוד לך  אתה בסדרלא הרבה אנשים מצליחים לעבור מרחקים כאלו וים כזה כמו שאתה עושה כל פעם מחדש  )דיווח מוקדם של אייל הלפרין על התהפכויות של חברים ביציאה מביא את אייל ואותי להכניס את כל הציוד אל התא הקדמי ליאיר אין את האפשרות  (תענוג גדול לחתור ללא חשש ביציאה עם גלים) החלטה על נתיב היציאה חתירה מהירה וגלישה מטריפה על הגלים ואנו בחוף.
שומע את יאיר צועק שהוא התהפך מסתובבים במהירות וחוזרים לעזור ומגלים את הסיוט הכי גדול שיכול לקרא לך בהתהפכות יאיר מסובך בכל הלישים של הציוד ונתלה בקושי על הקיאק  בדיוק במקום בו נשברים הגלים ומסובך בכל הציוד, חיתוך מהיר בעזרת סכין של הלישים על ידי אייל הפיכה של הקיאק של יאיר ועזרה בעליה לקיאק כאשר אנחנו כל הזמן באזור שבו איך לך שום רצון להיות שנייה מיותרת.
גם כאן הקיאקים עמדו במשימה בקלילות מפתיעה שנותנת ביטחון רב בכלי למרות הגלים שנשברו עלינו תוך כדי החילוץ.

טוב כפי שכבר ברור לי לחלוטין ואחרי שבמשך זמן רב חיזקתי את שרירי הרגלים הגיע הזמן לפלג גוף עליון המכירה של ההובי אדוונצ'ר איילנד חודשה לכל המתעניינים תבדקו בפורום הקניין בעוד מס' ימים הולכת להיות הצעה מעניינת מאד.לסיום אני רוצה להודות לכל העושים במלאכה בארגון של התחרות שלמה,אייל וליאת הלפרין , קובי ומאיר  שעבדו קשה וארגנו תחרות מדהימה.
מזל טוב לעידו על הזכייה מגיע לך ויופי של תפיסות  בירה.
כל הכבוד לכל המשתתפים היה מדהים לראות את כל החברים עם כמות קיאקים מוטרפת במים.

חג עצמאות שמח לכולם נפגש בים

 

לדיון בפורום

 

תמונות

 Image

 

Image 

 

כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

2 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2020 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר