adi180612 [IKF].jpg
דף הבית סקירות משוטים סקירת משוט מדגם בומברה של חברת מיטשל

סקירת משוט מדגם בומברה של חברת מיטשל
נכתב ע"י איל מרקו   
שלישי, 17 מאי 2011 21:36

תגיות :Paddles | Reviews

 

carbonbombora

כולנו עוסקים כל העת בחיפוש אחרי המשוט הנכון (אם לא המושלם) עבורינו. בסיכומו של דבר המשוט הוא המנוע שמניע אותנו בים. משוט מתאים יאפשר לנו להתקדם במהירות,לתמרן, להישאר רעננים ולשמור על בריאות הגוף.

איל מרקו הנו חותר מיומן וותיק, מדריך ומנהלו המקצועי של מועדון הקיאקים לב הים. בסקירה שלפנינו הוא סוקר את המשוט החדש שלו, משוט של Mitchel Blades, מדגם בומברה.

 

(התמונות באדיבות לירן)

  

אני חותר כבר הרבה שנים על משוטי לנדל והפעם בעקבות אי אילו נסיבות אוביקטיביות החלטתי לנסות משהו אחר. מזה 3 שבועות שאני חותר עם משוט מדגם במבורה, שני חלקים, של חברת מיטשל ומרוצה מהניסוי.

אני חותר חזק ולא קטן (1.83מ', 87ק"ג) שנהנה בעיקר מתנאי ים קשים. לכן אני מחפש ציוד שיספק לי את היעילות, ההנאה והעוצמה הדרושים לי ובד בבד יהיה עמיד בתנאים שאליהם אני נכנס כפי שסיפקו לי משוטי לנדל הישנים והעמידים.

עד עכשיו השתמשתי בלנדל קינטיק 750 ולפניו בנורדקאפ והחלטתי, בשל עומס על הכתפים והשכמות (וסוף חיי המשוט הנ"ל), להחליף משוט ובהזדמנות זו לצמצם את גודל הלהב. עם זאת, בהכללה אני מעדיף חתירה עוצמתית גם בים פתוח וקצב הגריפות שלי איטי יחסית. כמדריך אני נידרש לא אחת לגרור קיאקים וחותרים ולכן דרוש לי משוט שיספק לי עוצמה מידית במקרה הצורך אך שישמש אותי לחתירה במהירות שיוט גבוה לפרקי זמן ארוכים.
הבמבורה התגלה כמתאים למשימה. הלהבים אמנם קטנים מהלנדל 750 כפי שרציתי, אך עדין מספקים גריפה עוצמתית במידה מספקת כדי לגרור ו/או להתמודד עם תנאי ים שדורשים מהירות מתפרצת. בו בזמן, הם צמצמו את העומס שהיה על המפרקים שלי. עדין לא בדקתי מספיק את המשוט בתנאי ים קשים במיוחד. בפעם היחידה שהזדמנה לי הייתי מרוצה מאוד מעיצוב המשוט. הוא סיפק לי מספיק כוח ועם זאת היה נוח מאוד לתמרן אותו במים.


p1020836ניראה שאיכות בנית המשוט אינה נופלת מזו של שני יצרנים הגדולים: לנדל וורנר *. מנגנון החיבור בנוי בצורה פשוטה ויעילה, ומספק שליטה מוחלטת בזווית ובאורך המשוט. שני הברגים שמהדקים חבק חיצוני ניראים לי כגיבוי מצוין למקרה של שחיקת ראשי הברגים. כמו כן, ניראה שיהיה פשוט מאוד להחליף אותם במקרה של תקלה במהלך טיול בכל מקום בעולם. בהמשך לנ"ל אני בטוח שיהיה דיי קל לאלתר מנגנון חלופי במקרה של שבירת המנגנון הזה. עם כי, המנגנון רובוסטי ואני לא רואה פוטנציאל רב לצורך כזה. החלק הטלסקופי של המנגנון ארוך מאוד ומספק קיבוע ייציב בין שני החלקים גם כאשר המשוט פתוח למלוא אורכו ובמידת הצורך לא תהיה בעיה לאלתר הדבקה בין שני החלקים במקרה של תקלה במהלך טיול. אני משתמש בשאפט ארגונומי, ומאוד מרוצה מהעיצוב של מיטשל. אם כי, חשוב לציין שיש לי ידים קטנות יחסית, ויתכן שהעיצוב ירגיש דק מדי או חד מדי לבעלי ידים גדולות. התחושה של השאפט ביד נעימה ועם זאת הוא אינו חלקלק.

 

 

 

 

 

 

p1020838

 

 

 

 

 

 

מיטשל מספקים מפתח אלן מתאים לברגי המנגנון, ובמנגנון יש חור יעודי למפתח הזה, אך זה פתרון מאוד לא נוח ואף מסוכן (סכנת היחתכות מקצה המפתח או התפסות המשוט ברצועת הקשירה שלו או בפירטי לבוש). היתרון מבחינתי הוא שהמפתח של לנדל שנמצא אצלי ב PFD דרך קבע מתאים גם לברגים אלה. 

 

 

 

 

 

 

קישור לאתר החברה: 

http://www.mitchellblades.co.uk/touring-kayak-paddles/

 

 

* איל מרקו מדריך והמנהל המקצועי של מועדון הקיאקים לב הים.

** התמונות צולמו על ידי לירן

 

p1020837

 

כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

4 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2020 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר