shay20092012 [IKF].jpg
דף הבית סקירות משוטים סקירת משוט - וורנר קליסטה

סקירת משוט - וורנר קליסטה
נכתב ע"י איתי בכר   
שלישי, 05 יולי 2011 07:52

תגיות :Paddles | Reviews

איתי בכר, האיש לנו בארה"ב ואיש החתירה והקיאקים הבלתי נלאה, מנפיק לנו עוד סקירה מצויינת במסגרת הסקירות המעולות שלו. הפעם של משוט הקאליסטה של חברת וורנר.kalista 4 שווה קריאה, שהרי כולנו נמצאים כל העת בחיפוש המשוט המושלם עבורינו. זה שיאפשר לנו לחתור ללא סוף, ללא עייפות, ייספק כוח מתפרץ כשצריך וחשוב יותר, ישאיר אותנו שלמים ובריאים.

 

 


 

ב- 6 חודשים האחרונים עברתי לחתור ב-קאליסטה של וורנר ,שהוא משוט הדגל של היצרן בנישת החתירה הנמוכה.

החלטתי לבצע את המעבר לאחר התרשמות מצויינת שהוא השאיר עליי בחתירת התנסות קצרה שבצעתי אתו באחת החתירות הקבוצתיות שלנו.

עד אז, בשנה האחרונה, חתרתי בעיקר בשניים/שלושה משוטים אחרים: קוריברקן של וורנר, סייפרס של וורנר ולנדל קינטיק טורינג בגודל 600 (הקטן ביותר) - כולם מיועדים לחתירה גבוהה.

מבינהם אהבתי יותר את הסייפרס שלא העמיס על הכתפיים, לא לחץ גבוה מדי ושקל כנוצה - דבר שאפשר לי לשמור על קצב חתירה יפה רוב הזמן.

הקוריברקן היה יותר בבחינת משוט למים סוערים, כשצריך דחף רציני בגלים וסתם כשקמתי בבוקר והרגשתי כמו "דוד גיבור". הלנדל קינטיק "בייבי" הוא יצירת מופת בפני עצמו – מתפרק ל-4 חלקים, כפות פלסטיק קשיחות, מפלח את המים כמו שרק לנדל-ים יודעים לעשות כשהמחיר הוא משקל של קצת מעל 1,000 גרם. הקליסטה שונה משלושת האחרונים בעצם כך שהוא מאפשר לחתור חתירה נמוכה יותר עם פחות הנפת ידיים לגובה – דבר שמקל מאוד על הלחץ בכתפיים תופעה שסבלתי ממנה די הרבה בשנה וחצי האחרונות.kalista 1

אני אישית חותר רק במשוט ישר כי עוד טרם מצאתי את היתרונות של משוט מעוקל, לטעמי הוא כבד יותר, יקר יותר, פחות נוח לאחיזה וקצת יותר מגביל את תנועת היד על המוט עצמו. הקאליסטה שלי באורך 220 כשלדעתי עוד 5 ס"מ כנראה שלא היו מזיקים לי (בזמנו ראיתי באופטימיסט כאלה שהוזמנו בדיוק באורך חריג זה). באורך זה המשוט מחייב אותי לעבוד יותר עם האגן ולהקפיד על הושטת המשוט קדימהבטכניקה מדוייקת ונכונה ע"מ להוציא את המקסימום מכל תנועה.kalista 3

הקאליסטה הנו משוט עם כף בעלת שטח בינוני . משהו בין הסייפרס והקוריברקן או האיקלוס מקארבון. לטעמי, שטח הכף מצויין והוא דוחף ממש יפה בנוסף ללחץ הקל יותר על הכתפיים. המשוט מצויין לחתירות ארוכות, נותן תמורה מצויינת ומאזן נכון יותר בין מקסימום דחף למינימום הפעלת כח.

אמיר שלי, שהוא אחד הילדים הבודדים בני 6 בעולם שיכולים לתת חוות דעת, גם על ה- CYPRESS וגם על ה- KALISTA, מעדיף דווקא את ה-CYPRESS עם הכף הקטנה יותר והמוט הצר יותר (SMALL DIAMETER SHAFT). הקאליסטה מעייף אותו מהר יותר והוא בכלל מתקשה להבין למה אבא שלו החליף לו פתאום את המשוט... כנראה שלא תהיה ברירה ונצטרך להחזיר לו את ה-CYPRESS בקרוב.

סרטון של אמיר חותר במשוט.

נתונים טכניים: 

אורך: 210-260, מוט ישר; 210-240, מוט מעוקל

משקל: 652 גרם, מוט ישר; 737 גרם, מוט מעוקל

מידות הכף: 52X16 ס"מ

שטח הכף: 650 סמ"ר

קישור לאתר היצרן.

kalista 2

 

כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

4 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2020 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר