SAM_0167 [IKF].jpg
דף הבית מרכז ידע חופים, אתרי דייג ומסלולים חופים מומלצים לדייג מקיאק

חופים מומלצים לדיג מקיאק
מפת חופים מומלצים לדיג מקיאק
נכתב ע"י איל הלפרין   
שני, 23 אפריל 2007 08:46

מפת החופים המומלצים לדיג מקיאק, הינה אחד הפרוייקטים המרכזיים באתר, וייעודה לספק לחברים  ממשק גרפי לכל החופים בארץ המתאימים ונוחים לדיג מקיאק.

הנקודות הכחולות במפה מציינות למעשה איזורים שלמים, ולחיצה עם העכבר על הנקודה תקפיץ אותנו לפירוט החופים שבאותו האיזור.

עבור כל חוף מוצגים הפרטים הכלליים של החוף, איזורי הדייג ודרכי הגישה.

אם ברצונכם להוסיף הערה/הארה בנוגע לחוף מסויים, או להוסיף חוף חדש, תוכלו להגיב בתחתית דף

החופים והערתכם תילקח בחשבון.   

 
חופים מומלצים לדיג מקיאק באיזור הצפון
נכתב ע"י איל הלפרין   
שני, 23 אפריל 2007 05:07

 

 

אכזיב - בננה ביץ

 

פרטים כלליים - הכניסה למים מתבצעת דרך מפרצון יפיפה ומוגן יחסית. במקום ממשה פשוט המאפשר הגעה עם הרכב למרחק מטרים ספורים מקו המים. המקום עצמו נושק לשמורת הטבע של אכזיב וראש הנקרה האסורות בדייג, ומאפשר נקודת יציאה מעולה לאיזורי הדייג העשירים הנמצאים אחרי גבולות השמורה (2 ק"מ מהחוף). ניתן לדוג בכל הסגנונות והתוצאות המדווחות מאיזורים אלה מכובדות.

** אין להשאיר את הרכב סמוך לממשה - המקום משמש להורדה והעלאה של סירות במהלך היום. תורידו את הקיאק והעבירו את הרכב לחנית הרכבים. 

איך להגיע - נוסעים לכיוון ראש הנקרה. לפני גן לאומי אכזיב, פונים ימינה לחוף בננה ביץ, עד לירידה לממשה בצד ימין.

 


חיפה - חוף שקמונה

פרטים כלליים -  החוף ממוקם בצמוד למכון לחקר ימים ואגמים. ניתן לדוג מהקיאק בכל השיטות. החוף עצמו, מוגן מגלים רוב השנה (מעגן דייג מלפני 1000 שנה ) -  הריף מרוחק כ 250-500מ עומק 5-7 מ . ניתן לחתור לעומק עד לריפים של 8-12 מטר ומאוחר יותר גם ריף של 24מ.

המרחק מהרכב לקו המים כ-20 מטר בלבד.

איך להגיע - הכניסה היא או:דרך צומת דולפין בחיפה לכיוון בת-גלים ומשם בכביש לחוף שקמונה. מכביש החוף, יש ירידה בתחנת דלק מבואות חיפה מתחת לגשר הרכבת, בכביש כורכר עד לשקמונה .

 

קיסריה - חוף האקוודוקט

פרטים כלליים -  חוף מקסים הכולל את אמת המים של קיסריה, ומדרום, את שרידי קיסריה העתיקה. באי הדרומי, יש מבנה מעניין של מערות ונקיקים, בערך מול האמפי. ניתן לחתור לנמל העתיק של קיסריה ולנפוש באחד מבתי הקפה באיזור.בכיוון ההפוך ניתן להצפין לכיוון הכפר ג'סר א-זרקא.

החנייה מאד קרובה למים, כ-100מ', ועם רכב 4X4 ניתן לרדת עד קו המים.

** בעונת הרחצה, מומלץ להיכנס דרומית לחוף המוסדר.

מקומות לדייג: בצד הדרומי, ריפים בעומק עד 10 מ' מול הנמל העתיק, ליד האיים וצמוד לחוף. בצד הצפוני, מסוף אמת המים וצפונה כמעט עד ג'סר א-זרקא. המקומות טובים לגרירה, בולוס וצלילה.

איך להגיע - מגיעים לכניסה הראשית לקיסריה (מערבית לאור עקיבא), עוברים את הש"ג, ואחריו פונים שמאלה וממשיכים עד לחנייה.

 

קיסריה - חוף שדות ים

פרטים כלליים - החוף מצפון לח"ח חדרה, מאפשר הגעה ממש לאיזור התחנה (שאמור להיות פורה לדייג) בחתירה של 20 ד'. הכניסה ליד המרכז הימי צמוד לקיבוץ שדות ים, מול החוף, במרחק 200 מ', רצועת ריפים המגיעים עד לפני המים (מעין איים), היוצרים שטח מוגן יחסית בכניסה למים. המקום מצויין לדוג בצלילה (במיוחד למתחילים), יותר בעומק, ריף בעומק 8-10 מ' נמשך מצפון לדרום (בערך בקו של קצה השובר של התחנה). בעונת הרחצה הכניסה בתשלום. עקב המרחק הניכר בין הרכב לקו המים, חובה להשתמש בעגלה לקיאק.


איך להגיע -  יורדים במחלף קיסריה לכיוון מערב, ממשיכים בכביש עד לצומת, שם פונים שמאלה ומיד ימינה (שם עומד השומר) וממשיכים עד לחנייה. ניתן גם לפנות בצומת שמאלה ולהמשיך ישר לחוף "חופשונית", שם הכניסה חינם, וזה קרוב יותר לח"ח, אבל אין ברזים, והגלים די חזקים שם (חוף גולשים בעיקר).

 


חדרה - מעגן הדיג בגבעת אולגה

פרטים כלליים - מפרצון מוגן מגלים הממוקם צפונית לגבעת אולגה. האיזור עשיר בריפים בכל העומקים. ניתן לכסות ביום דיג את כל האיזור שבין המעגן לבין חוף שדות ים.

איך להגיע - מחלף אולגה לכיוון אולגה אחרי הסיבוב ממשיכים ישר עד לצומת T שם פונים ימינה וממשיכים ישר כל הזמן עד שהכביש מתעקל שמאלה מצד ימין יש שביל עפר (עבירות קלה) ישר כל הזמן אתם בחוף.  

 

מכמורת - החוף הצפוני

ישנם 2 חופים עם דרכי גישה
החוף הצפוני צמוד למועדון הצלילה "לי ים".

פרטים כלליים - אופציות הירידה מהחוף הצפוני ישר בין שני שולחנות סלע אתם יכולים בתוך 100 מטר להגיע לריף בעומק 2-6 משתנה , לאחר 300 מטר מערבה יש ריף בעומק 9-11 מטר צפונית מהנקודה כניסה כ200 מטר ישנו עוד ריף בעל תעלות עמוקות של 10-12 מטר

 

מכמורת - החוף המרכזי 

פרטים כלליים - גישה נוחה מאוד בין מפרצי שולחנות ריפים עד עומק 6-7 מטר ממש מהתחלת הכניסה ו100-120 מטר פנימה הריף ממשיך לכל אורך החוף והוא בעל פוטנציאל דייג טוב ( במידה ואין רשתות במיים , האזור טוב מאוד לבולוס יש בו המון סרגוסים חדדים ודניסית !! שימו לב ניתן לבצע הקפה של כל האזור מהחוף המרכזי דרך החוף הצפוני על הריף המרוחק כ 300 מטר ולהמשיך חזרה לעבור מול ביס:ס הימי לעבור את הצוק ולפני שפך נחל אלכסנדר יש לכם בדיוק מול הצוק הדרומי לביה"ס הימי ריף שנכנס לים מעומק 0 עד 7-8 מטר בצורת קשת גן עדן לבורים ( בגלל קירבתו לנחל) המקום מומלץ כי הגישה אליו ברגל מרוחקת וקשה דורשת מעבר או מבית ינאי ללכת כקילומטר או לעבור דרך הצוקים והמרינה של ביה"ס הימי לכן מי שחפצה נפשו ביום ארוך ומעניין של שייט ודייג בעומקים שונים מוזמן להנות משייט נוח גישה טובה ונוף יפיפה!!

 

--> חזרה למפת החופים המומלצים <-- 

 

 
חופים מומלצים לדיג מקיאק באיזור הדרום
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 30 נובמבר 1999 02:00

 
פלמחים - חוף פלמחים

פרטים כללים :
חוף ים יפיפה הנמצא בין ראשון לציון ואשדוד. החוף מחולק למעשה למספר קטעים, כאשר לכל חלק יתרונותיו וחסרונותיו בנוגע לקיאקים.
א. חוף הדייגים - מיד אחרי הבודקה פונים ימינה וממשיכים עד לחוף.
   החוף נוח מאד מאחר וחניית הרכבים קרובה ביותר לקו המים (30 מטר), אולם הכניסה לים מתבצעת תוך תמרון הקיאק בין ריפים סלעיים ועלולה להיות בעיתית בים גלי (80 ס"מ והלאה).
ב. חוף הרחצה המוכרז - ממשיכים עם הכביש עד סופו ןחונים כמה שיותר קרוב לחוף.
   החוף בעייתי מבחינת המרחק לקו המים כ 100 מטר - (עגלה לקיאק מתבקשת), אולם מאפשר   כניסה בים יחסית גלי תודות לריפים סלעיים הנמצאים מול החוף ומשמשים כשוברים טבעיים.

* שימוש בעגלה - רצוי בחוף המוכרז
** בתקופת הקיץ הכניסה לחופים בתשלום לאורך כל שעות היממה ! 

מקומות לדיג :
בשפע - כ 200 מטר מהחוף יש ריף סלעי ארוך בעומק 7-9 מטר, המאפשר דייג בכל הסגנונות. 

איך להגיע :
בצומת עין הקורא פונים ימינה לכוון פלמחים וממשיכים ישר עד החוף.

אשדוד - חוף המים החמים

פרטים כלליים - מדובר למעשה על החוף הדרומי ביותר באשדוד - החוף נמצא צפונה למכלול תחנות הכח. מומלץ להחנות את הרכבים ליד שער החירום של תחנת הכח מצד ימין. המרחק מהרכב לקו המים כ-30 מטר. החוף אינו מוגן ומחייב ים נח ליציאה.

מקומות לדייג - חוף המים החמים באשדוד משמש כבסיס ליציאה לדייג באיזור הבויות הנמצאות כ 1.5 ק"מ צפונית מערבית לחוף. ולדייג באיזור השובר של נמל היובל. יש לקחת בחשבון כי דייג באיזור שובר הנמל, מחייב חציית נתיב שייט של האניות הנכנסות והיוצאות מהנמל, והינו מבחינה רשמית אסור.

איך להגיע - מכביש החוף פונים לכיוון אשדוד. עוברים את צומת הנמל ופונים ימינה בצומת הבאה ומיד שמאלה לכיוון תחנות הכח. ממשיכים עד לכיכר ופונים בה ימינה ונוסעים ישר כ 2 ק עד לפניה שמאלה (עוברים לגמרי את תחנות הכח בצד שמאל), נכנסים לפניה ונוסעים עד לחוף. בחוף מומלץ להמשיך שמאלה עד לשער ולחנות שם מצד ימין. 

 

אשקלון - מרינה אשקלון

פרטים כלליים - קבר השייח הנו ריף בעמוקים של 9-12 מטר הנמצאים כמעט לכל אורך אשקלון. האתר נקרא כך על שם קבר שייח הנמצא על הצוק (700 מ' צפונה למרינה) וניתן לראות אותו מהמים. מדובר על ריף גדול מאוד במרחק של 700 מטר מהשובר של המרינה . למי שאין FISHFINDER ניתן לצאת לכיוון מערב בקו ישר מהמגדלור הירוק ולאחר 700 מטר ניתן להוריד משקולת ולהרגיש את סוג הקרקע. זהו ריף ששימש תקופה ארוכה לדייג עם מיכלים והיה עמוס בלוקוסים. לאחרונה אנו רואים התאוששות של הלוקוסים , הריף עמוס בסרגוסים. בחלקו המערבי מניחים שארק וישנן תפיסות לא מעטות של אינטיאסים. למי שמעונין לגרור, הריף נמשך לכיוון צפון למרחק של 2 ק"מ לסירוגין.

ירידה דרך חוף בר-כוכבא או צמוד למרינה.

 

--> חזרה למפת החופים המומלצים <-- 

 
חופים מומלצים לדיג מקיאק באיזור המרכז
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 30 נובמבר 1999 02:00

 

 

נתניה -  חוף בלו ביי

פרטים כלליים - חוף נהדר לדיג מקיאק הנמצא בצפון נתניה. החניה קרובה ביותר לקו המים (כ 10מ') . האיזור כולו עשיר בריפים בכל העומקים עד ל 20 מטר.


איך להגיע: עולים במחלף חבצלת לכיוון עין התכלת. כל הזמן ישר(כביש מפותל) מגיעים לצומת t פונים שמאלה בערך קילומטר מגיעים למלון בלו ביי. החוף בצמוד מצד ימין.

 

נתניה - חוף פולג

פרטים כלליים -  חוף נוח לגישה באיזור ריפים בעומק 7 מטר. ניתן לתור לאיזור געש העשיר בריפים עמוקים.

איך להגיע - בכביש החוף (כביש מספר 2) נכנסים במחלף נתניה דרום לכוון מערב בצומת הראשונה (מרומזרת) פונים שמאלה (דרומה) חולפים על פני השכונות החדשות והוותיקות שמשמאלכם (מימין יש בניינים בבניה) מיד לאחר גמר השכונות יש פניה קלה ימינה לחוף (אם הגעתם ל""אולפן עקיבא" ולמלון הישן - פספסתם את הפניה).

 

תל אביב - תל ברוך

פרטים כללים :
 חוף רחצה מוכרז בצפון תל אביב. בחוף שבר גלים המאפשר כניסה רגועה עם הקיאקים מעבר לנקודת השבירה של גלי החוף. אם מגיעים מספיק מוקדם, ניתן לחנות בחניות הצפוניות לצד המדרכה - יש שם שביל קצר שמוביל עד לחוף ומשם כ 30 - 40 מטר עד לקו המים = סה"כ מרחק של 50-60 מטר מהרכב עד קו המים.
* שימוש בעגלה - אפשרי ורצוי.
** כעקרון החניון הוא ציבורי ובתשלום, אבל עד שהשומר מגיע
(5:30 - 5:45) , ניתן להכנס בחופשיות ולחסוך את התשלום.

מקומות לדיג :
כ 400 מטר מהחוף יש ריף סלעי ארוך בעומק 10 - 12 מטר, המאפשר דייג בכל הסגנונות. 

איך להגיע :
הכי פשוט, בנתיבי אילון יוצאים ביציאה של שדרות קק"ל (בין רוקח לגלילות), נוסעים מערבה עד שמגיעים לתמזלג שהכביש הימנ מתעקל ימינה לכוון ה sea & sun והפניה שמאלה היא לחוף תל ברוך. פונים לחוף עוברים את הבודקה וחוכים ימינה לכוון החניות המערביות הצפוניות בחניון.

 

תל אביב - החוף של שמחה

 פרטים כלליים - חוף עם גישה נוחה למים. המרחק בין החניה לקו המיים הוא כ 20 מטר בלבד. המקום יכול לשמש כבסיס לדייג באיזור הבויות של רידינג, הריפים של הילטון וגרירה דרומה לאורך שוברי הגלים בתל אביב, בואך יפו.

איך להגיע - מצפון, ממכיוון שדרות רוקח, נוסעים ישר עד לכיכר אתרים ופונים ימינה לכיוון מרינה ת"א עד לחניה. מדרום, נוסעים ברחוב הירקון עד לרמזור להילטון. ברמזור עושים פנית פרסה וחוזרים לכיוון כיכר אתרים עד לפניה ימינה לכיוון מרינה ת"א   

 

חוף סיפאלאס - בת ים

פרטים כלליים - חוף מתאים במיוחד לדיג מקיאק. לחוף יש גישה עם הרכב כמעט עד קו המים. האזור עשיר בריפים במגוון עומקים ומתאים לדייג מקיאק בכל הסגנונות.

איך להגיע - הכניסה לחוף היא מהכיכר של מאפית הגבול (הגבול בין בת-ים לבין יפו)

 

--> חזרה למפת החופים המומלצים <-- 

 


כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

2 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2022 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר