david20122011 [IKF].jpg
דף הבית מרכז ידע שיפורים ושיפצורים (DIY)

שיפורים ושיפצורים (DIY)
התקנת פיש פיינדר ב Wilderness Tarpon 140
נכתב ע"י עדו בר   
רביעי, 13 יוני 2007 17:23

התקנת Matrix 17 של Humminbird

Image 

 את הקופסה לבטריה עשיתי כבר מזמן (קניתי בטריה במבצע של IFF), הקופסה היא של מסיכת צלילה, ושמתי בה פלציבים שיתמכו בבטריה שלא תרקוד בקופסה, רצועת מתיחה שתוודא שהמכסה לא ייפתח. השחלתי את הכבל דרך חור קטן במכסה, אטמתי בסיליקון את החור וקיבעתי את הכבל לקופסה עם אזיקון (כדי שלא ייתלש או יוריד את הסיליקון ע"י משיכה אקראית).

 
קביעת פתח בקיאק
נכתב ע"י איל הלפרין   
שבת, 05 מאי 2007 20:00
לעיתים אנו מעונינים בהוספת פתח נוסף בגוף הקיאק, לצורך הרחבת אפשרויות האכסון או אפילו גישה לאיזורים בקיאק לצורך חיזוק ברגים או התקנות אביזרים.
 
עשה זאת בעצמך - שפצורים והתקנות
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 01 מאי 2007 01:41

בשנים האחרונות, התפתח התחביב של דיג מקיאק בצורה מדהימה. יצרני הקיאק שלא יכלו להתעלם ממגמה זו, הצטרפו לחגיגה והתחילו מצד אחד לשווק מודלים קיימים של קיאקים בתוספת אביזרים לדייג ומצד שני פיתוח מודלים חדשים לגמרי מתוך הבנת צרכי הדייג, המותאמים במיוחד לפעילות הדיג מקיאק.

Image
למרות האפשרות לרכוש כיום קיאקים מושלמים לדיג ישירות מהיבואנים, מרבית הדייגים עדין מעדיפים לרכוש קיאק "ערום" ולהתאימו עצמאית לדיג.  פעילות זו של התאמת הקיאק לדיג ("שפצור") ע"י הוספת אביזרים שונים בהתאם לנוחות ולדרישות האישיות,  תורמת רבות להנאה מהתחביב והפכה להיות חלק מרכזי מהתחביב של דיג מקיאק. עבודה עצמית בהכנת הקיאק לדיג אינה מורכבת יתר על המידה ממלאכות הרכבה אחרות, אולם מומלץ לעשות שימוש בכלים וחלקים המותאמים לעבודה עם קיאקים - גם כאן נכנסו בעלי העסקים לפעולה וייבאו מבחר חלקים משלימים לצורך "שפצור" מושלם של הקיאק באופן עצמאי. שימוש בכלים הבאים אינו חובה , אך מקל ומייעל את תהליך ההרכבה.  

 
התקנת מחזיקי חכות שקועים בקיאק
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 03 אפריל 2007 06:26
תחביב בדיג מקיאק הוא התחביב עבור כל אלו שאוהבים לשפצר – השמים הם הגבול !
בכל זאת, כשמדובר בקדיחות וניסורים בגוף הקיאק חשוב להזהר ולנהוג בצורה מחושבת.
זכרו ! תמיד תמדדו פעמיים בשביל שתצטרכו לקדוח/לחתוך פעם אחת. , מומלץ לשוט עם הקיאק לפני השפצורים, על מנת לחוש, היכן כל דבר צריך להיות ממוקם – התחושה במים שונה מהתחושה בחצר.

מצורפות הוראות להתקנת מחזיקי חכה שקועים (a flush mount rod holder) בגוף הקיאק – חשוב לקרוא את ההוראות מתחילתם ועד סופם לפני שניגשים למלאכה.

 
התקנת מחזיק חכה מסוג RAM TUBE
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 03 אפריל 2007 06:21
ה RAM Tube הינו מחזיק חכה צינורי בולט בצורת מרגמה. המחזיק הינו קשיח וחזק העשוי מאלומיניום וניתן לכיוון ב 360 מעלות ולנעילה חזקה בכל זוית שנבחר.
הרעיון המרכזי במחזיקי RAM, מבוסס על בסיס כדורי המחובר לקיאק, לבסיס זה ניתן לחבר מגוון רחב מאד של אביזרי RAM, שניתנים לחיבור בכל זוית שנבחר.
היתרון הגדול במוצרי RAM הוא שניתן לחברם/לפרקם תוך שניות.

אני בחרתי להשתמש במחזיק הזה כמחזיק חכה קידמי, שישמש אותי להחזקת החכה בהתמקמות מעל אתר הדייג, ולתפעול נח של קשירות ריגים דמויים וג'יגים.
 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 6 הבא > סיום >>

עמוד 6 מ- 6

כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

6 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2021 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר