bob09102010 [IKF].JPG
דף הבית מרכז ידע חופים, אתרי דייג ומסלולים

חופים, אתרי דייג ומסלולי חתירה
ממשק Google maps משתלב באתר
נכתב ע"י איל הלפרין   
רביעי, 19 דצמבר 2007 01:55
 
מסלול לטיול - בקעת בית הציידה
נכתב ע"י זוהר   
שבת, 10 נובמבר 2007 16:22

בקעת בית הצידה (תמונות במסלול צולמו ע"י רונן קנדל)
רשת תעלות צפופה וסבוכה שקל מאוד ללכת שם לאיבוד. סתתתתתם.

Image 

 
מפת חופים מומלצים לדיג מקיאק
נכתב ע"י איל הלפרין   
שני, 23 אפריל 2007 08:46

מפת החופים המומלצים לדיג מקיאק, הינה אחד הפרוייקטים המרכזיים באתר, וייעודה לספק לחברים  ממשק גרפי לכל החופים בארץ המתאימים ונוחים לדיג מקיאק.

הנקודות הכחולות במפה מציינות למעשה איזורים שלמים, ולחיצה עם העכבר על הנקודה תקפיץ אותנו לפירוט החופים שבאותו האיזור.

עבור כל חוף מוצגים הפרטים הכלליים של החוף, איזורי הדייג ודרכי הגישה.

אם ברצונכם להוסיף הערה/הארה בנוגע לחוף מסויים, או להוסיף חוף חדש, תוכלו להגיב בתחתית דף

החופים והערתכם תילקח בחשבון.   

 
חוף צאלון - מומלץ לטיולי כנרת
נכתב ע"י זוהר   
שבת, 10 נובמבר 2007 16:19

את הכנרת כולם מכירים.

 

Image 

 

 

 
חופים מומלצים לדיג מקיאק באיזור הצפון
נכתב ע"י איל הלפרין   
שני, 23 אפריל 2007 05:07

 

 

אכזיב - בננה ביץ

 

פרטים כלליים - הכניסה למים מתבצעת דרך מפרצון יפיפה ומוגן יחסית. במקום ממשה פשוט המאפשר הגעה עם הרכב למרחק מטרים ספורים מקו המים. המקום עצמו נושק לשמורת הטבע של אכזיב וראש הנקרה האסורות בדייג, ומאפשר נקודת יציאה מעולה לאיזורי הדייג העשירים הנמצאים אחרי גבולות השמורה (2 ק"מ מהחוף). ניתן לדוג בכל הסגנונות והתוצאות המדווחות מאיזורים אלה מכובדות.

** אין להשאיר את הרכב סמוך לממשה - המקום משמש להורדה והעלאה של סירות במהלך היום. תורידו את הקיאק והעבירו את הרכב לחנית הרכבים. 

איך להגיע - נוסעים לכיוון ראש הנקרה. לפני גן לאומי אכזיב, פונים ימינה לחוף בננה ביץ, עד לירידה לממשה בצד ימין.

 


חיפה - חוף שקמונה

פרטים כלליים -  החוף ממוקם בצמוד למכון לחקר ימים ואגמים. ניתן לדוג מהקיאק בכל השיטות. החוף עצמו, מוגן מגלים רוב השנה (מעגן דייג מלפני 1000 שנה ) -  הריף מרוחק כ 250-500מ עומק 5-7 מ . ניתן לחתור לעומק עד לריפים של 8-12 מטר ומאוחר יותר גם ריף של 24מ.

המרחק מהרכב לקו המים כ-20 מטר בלבד.

איך להגיע - הכניסה היא או:דרך צומת דולפין בחיפה לכיוון בת-גלים ומשם בכביש לחוף שקמונה. מכביש החוף, יש ירידה בתחנת דלק מבואות חיפה מתחת לגשר הרכבת, בכביש כורכר עד לשקמונה .

 

קיסריה - חוף האקוודוקט

פרטים כלליים -  חוף מקסים הכולל את אמת המים של קיסריה, ומדרום, את שרידי קיסריה העתיקה. באי הדרומי, יש מבנה מעניין של מערות ונקיקים, בערך מול האמפי. ניתן לחתור לנמל העתיק של קיסריה ולנפוש באחד מבתי הקפה באיזור.בכיוון ההפוך ניתן להצפין לכיוון הכפר ג'סר א-זרקא.

החנייה מאד קרובה למים, כ-100מ', ועם רכב 4X4 ניתן לרדת עד קו המים.

** בעונת הרחצה, מומלץ להיכנס דרומית לחוף המוסדר.

מקומות לדייג: בצד הדרומי, ריפים בעומק עד 10 מ' מול הנמל העתיק, ליד האיים וצמוד לחוף. בצד הצפוני, מסוף אמת המים וצפונה כמעט עד ג'סר א-זרקא. המקומות טובים לגרירה, בולוס וצלילה.

איך להגיע - מגיעים לכניסה הראשית לקיסריה (מערבית לאור עקיבא), עוברים את הש"ג, ואחריו פונים שמאלה וממשיכים עד לחנייה.

 

קיסריה - חוף שדות ים

פרטים כלליים - החוף מצפון לח"ח חדרה, מאפשר הגעה ממש לאיזור התחנה (שאמור להיות פורה לדייג) בחתירה של 20 ד'. הכניסה ליד המרכז הימי צמוד לקיבוץ שדות ים, מול החוף, במרחק 200 מ', רצועת ריפים המגיעים עד לפני המים (מעין איים), היוצרים שטח מוגן יחסית בכניסה למים. המקום מצויין לדוג בצלילה (במיוחד למתחילים), יותר בעומק, ריף בעומק 8-10 מ' נמשך מצפון לדרום (בערך בקו של קצה השובר של התחנה). בעונת הרחצה הכניסה בתשלום. עקב המרחק הניכר בין הרכב לקו המים, חובה להשתמש בעגלה לקיאק.


איך להגיע -  יורדים במחלף קיסריה לכיוון מערב, ממשיכים בכביש עד לצומת, שם פונים שמאלה ומיד ימינה (שם עומד השומר) וממשיכים עד לחנייה. ניתן גם לפנות בצומת שמאלה ולהמשיך ישר לחוף "חופשונית", שם הכניסה חינם, וזה קרוב יותר לח"ח, אבל אין ברזים, והגלים די חזקים שם (חוף גולשים בעיקר).

 


חדרה - מעגן הדיג בגבעת אולגה

פרטים כלליים - מפרצון מוגן מגלים הממוקם צפונית לגבעת אולגה. האיזור עשיר בריפים בכל העומקים. ניתן לכסות ביום דיג את כל האיזור שבין המעגן לבין חוף שדות ים.

איך להגיע - מחלף אולגה לכיוון אולגה אחרי הסיבוב ממשיכים ישר עד לצומת T שם פונים ימינה וממשיכים ישר כל הזמן עד שהכביש מתעקל שמאלה מצד ימין יש שביל עפר (עבירות קלה) ישר כל הזמן אתם בחוף.  

 

מכמורת - החוף הצפוני

ישנם 2 חופים עם דרכי גישה
החוף הצפוני צמוד למועדון הצלילה "לי ים".

פרטים כלליים - אופציות הירידה מהחוף הצפוני ישר בין שני שולחנות סלע אתם יכולים בתוך 100 מטר להגיע לריף בעומק 2-6 משתנה , לאחר 300 מטר מערבה יש ריף בעומק 9-11 מטר צפונית מהנקודה כניסה כ200 מטר ישנו עוד ריף בעל תעלות עמוקות של 10-12 מטר

 

מכמורת - החוף המרכזי 

פרטים כלליים - גישה נוחה מאוד בין מפרצי שולחנות ריפים עד עומק 6-7 מטר ממש מהתחלת הכניסה ו100-120 מטר פנימה הריף ממשיך לכל אורך החוף והוא בעל פוטנציאל דייג טוב ( במידה ואין רשתות במיים , האזור טוב מאוד לבולוס יש בו המון סרגוסים חדדים ודניסית !! שימו לב ניתן לבצע הקפה של כל האזור מהחוף המרכזי דרך החוף הצפוני על הריף המרוחק כ 300 מטר ולהמשיך חזרה לעבור מול ביס:ס הימי לעבור את הצוק ולפני שפך נחל אלכסנדר יש לכם בדיוק מול הצוק הדרומי לביה"ס הימי ריף שנכנס לים מעומק 0 עד 7-8 מטר בצורת קשת גן עדן לבורים ( בגלל קירבתו לנחל) המקום מומלץ כי הגישה אליו ברגל מרוחקת וקשה דורשת מעבר או מבית ינאי ללכת כקילומטר או לעבור דרך הצוקים והמרינה של ביה"ס הימי לכן מי שחפצה נפשו ביום ארוך ומעניין של שייט ודייג בעומקים שונים מוזמן להנות משייט נוח גישה טובה ונוף יפיפה!!

 

--> חזרה למפת החופים המומלצים <-- 

 

 


כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

2 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2022 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר