IMG_0310_597x800_IKF.jpg
דף הבית מרכז ידע חתירה ושייט

חתירה ושייט
כניסה ויציאה בים גלי
נכתב ע"י איל הלפרין   
שלישי, 03 אפריל 2007 06:02
תחביב "דייג מקיאקים" הוא תחביב נהדר המאפשר דייג במגוון דרכים כמו בולוס , זרזור וצלילה חופשית, אולם יש להתחשב במכלול ההיבטים הבטיחותיים, הנוגעים לספורט זה. מאמר זה נוגע באחד הנושאים המרכזיים הנוגעים לבטיחות בדייג מקיאקים והוא - כניסה ויציאה מהים.

אחד היתרונות המרכזיים של דייג מקיאק, זה האפשרות לשוט למקום בו הדגים נמצאים. אולם ללא הכישורים הנדרשים להתנהגות נכונה באיזור גלי החוף, אנו עלולים להקלע למצבים מסוכנים בבואנו להכנס לים ויותר מכך, בבואנו לצאת ממנו.
 
חתירה נכונה - דב רשף 2005
נכתב ע"י הקיאקיסטית   
שלישי, 17 יולי 2007 03:16

תגיות :Paddles | Paddling

לאחר שקבלתי כאבי פרקים, וביקרתי בלי הרבה תועלת אצל הרופא, החלטתי שהטכניקה  שלי טעונה ליטוש. קראתי מאמרים  רכשתי משוט קל התאמנתי מול הטלויזיה . התוצאות לא אחרו לבוא,   בסיום החתירה בשבת האחרונה    פנו אלי חותרים וציינו שהשבת חתרתי מהר....... ואמנם הידיים לא כאבו הייתי פחות עייף,ובערב הסדר הייתי ער עד קריאת שמע של שחרית. טכניקת החתירה הנכונה נועדה לשמור על פרקי הגוף להעניק לחותר מהירות לחסוך באנרגיה ובעקר להגדיל את הכיף.

Image

 
משוט גרינלנדי - Greenland paddle
נכתב ע"י הקיאקיסטית   
שני, 09 יולי 2007 17:46
דב רשף 12.2005 
 
Image
 
החתירה בקיאק אינה כפי שסבורים רבים– "לחתור וללכת הביתה.....", חותר רציני חייב להכיר שיטות חתירה,  ציוד, להתעניין  בנעשה בעולם החותרים,  ובמקורות ההיסטוריים של הקיאק.
על חוף צפוני לקוויבק שבקנדה ראיתי  חבורת חותרים שעסקה בהכנות לחתירה  במפרץ סנט- לורנס במטרה להתקרב ככל האפשר לקבוצת נקבות וגורי לווייתנים שהשתעשעו  במים מול החוף.
התקרבתי לקבוצה בפוזה של מבין וסקרתי את הציוד שברשותם-  קיאקים מבריקים ומתוחזקים. עמוסים בפרטי לבוש, ציוד צילום, ציוד בטיחות והצלה, ציוד נווט וקשר, משוטים רזרביים וכל טוב הארץ והכול קשור ומאובטח  ובהישג יד על הסיפון.   מי הים היו קרים ומי  שלא יזהר ויתהפך חלילה וחס יזדקק לחסדי שמים .
הפריטים שמשכו את תשומת ליבי היו שני קיאקים יפיפיים הבנויים מעץ  ומצוידים במשוטים משונים שכמותם לא ראיתי  .
 
משוט כארז,תודה לזיו!,וגם דוח דייג
נכתב ע"י הליויתן   
שלישי, 29 ינואר 2008 01:17

Image

אתמול,לאחר לחץ פיזי לא מתון,ואחרי שביום ראשון הקצענו וניסרנו את קורת הארז הענקית שהביא זיו למפגש בשדות ים,נישארנו חברי גילעו ואני עם קרש אחד שאולי יהיה אפשר לנסר ממנו משוט אחד יחיד ומיוחד מארז הלבנון!

 
בחירת משוט לקיאק 2 / דב רשף
נכתב ע"י הקיאקיסטית   
שלישי, 07 אוגוסט 2007 16:35

תגיות :Paddles | Paddling

החותר מניע מכוון ומיצב את הקיאק בעזרת המשוט הוא מניע את המשוט  כארבעת אלפים פעמים במשך כל שעת חתירה. המשוט הוא הציוד האישי החשוב ביותר של החותר ועליו להתאים לו באופן אישי: עליו להתאים  לאנטרופומטריה - מידות ומבנה החותר, לסגנון החתירה ולתנאי החתירה.
הטעות המקובלת בין החותרים היא שבזמן החתירה המשוט נע במים ודוחף אותם.  למעשה,  המשוט שכמעט ואינו נע במים אלא מושך את הקיאק שנע  יחסית אליו. נתן לדמיין זאת בעזרת מוט הקבוע בקרקעית ובולט מהמים והחותר נאחז בו ומושך בעזרתו את הקיאק קדימה , אחורה ולצדדים.
חתירה יעילה היא הנעת משוט נכונה ללא בזבוזי אנרגיה  כתו התזות מים וקולות מיותרים. בנוסף והחשוב מאוד- משוט טוב ימנע נזק לפרקי הידיים והכתף, וכן יפחית את המאמץ הדרוש לחתירה.

 
<< התחלה < הקודם 1 2 הבא > סיום >>

עמוד 2 מ- 2

כניסה לחברים רשומים


ברוך הבא, אורח. בבקשה התחבר או הירשם.
 
 

מי מחובר כעת

2 אורחים, 0 משתמשים
סך הכל משתמשים: 3239
סך הכל הודעות: 261765
סך הכל דיונים: 23376
סך הכל קטגוריות: 7
סך הכל פורומים: 19

קישורים נוספים


Image
© 2020 IKF
כל הזכויות שמורות
מפעילי האתר
- שימוש באתר מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש בו -
כל המוצג באתר זה הינו בגדר מידע לעיון בלבד ואין להתייחס אליו כהצעה או המלצה לביצוע או לאי-ביצוע של פעילות כלשהי. לחצו כאן לעיון בתקנון השימוש האתר